23 kwietnia 2018 / Jerzego, Wojciecha, Adalberta | Lokali: 12431| Opinii: 1847

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się w 15 sekund!

max10.pl
Aktualnie jesteś tutaj: Ranking restauracji / Artykuły / Tradycyjny ślub

Opinia dnia  

~Klient

Pod Kasztanem - Pizzeria

Lokal otwarty jest do 22, przyjechaliśmy z znajomym o godzinie 21:20 a obsługa oznajmiła nam, że nie mają już ciasta do pizzy. Jest to już nie pierwsza tego typu karygodna sytuacja, ponieważ dzwoniąc po zamówienie telefoniczne o 21:30 w inny dzień, niestety obsługa poinformowała że niema już możliwości dowozu bo mają dużo wyjazdów i kierowca nie będzie jeździł poza godzinami pracy, informacja ta została przekazana w opryskliwy sposób. Jeśli właścicielka lokal i jego obsługa nie szanują klienta, to klienci wkrótce odwdzięczą się tym samym.

zobacz całą opinię

Tradycyjny ślub

Autor: admin Źródło: Data dodania: 2015-02-24 04:04:56 Liczba wyświetleń: 3094

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, w którym opuszcza dom rodzinny i związuje się z drugą połówką tworząc nową rodzinę. Moment ten jest niewątpliwie przełomowy, toteż tradycyjnie okraszony jest ślubem i weselem. Praktycznie zawsze jest to pozytywna pamiątka do końca życia, dlatego ważne jest, aby w tym wyjątkowym dniu wszystko było dopięte na ostatni guzik.

 

Kobiety z reguły marzą o długiej, śnieżnobiałej sukni ślubnej, stylowej furmance, a także pięknym wieńcu kwiatów. Mężczyźni podchodzą do tego pragmatycznie, najczęściej spełniając wizję swoich partnerek. W drodze kompromisu podejmują decyzji o dj na wesele, fotografie i kamerzyście. Wszystko to ma stanowić jedność, co by nic nie zostało nie zapisana z tego wyjątkowego dnia.  Przygotowania do ślubu często rozpoczynają się nawet rok wcześniej, wszak jest cała lista zadań, jaka stoi przed młodą parą, która chce związać się węzłem małżeńskim. Do podstawowych czynności decydujących o terminie zawarcia ślubu jest wynajęcie Sali balowej, na której odbędzie się późniejszy bal – popularne wesele. To tam przy akompaniamencie lokalnego zespołu, jedząc tłuste udźca i po pijąc szampanem będą wspólnie sprzątać po raz pierwszy stłuczone przez siebie kieliszki. Zwyczaj ten praktykowany jest praktycznie w całej Polsce, choć nie jest on jedynym charakterystycznym elementem przyjęcia weselnego.

 

Prócz niego popularnym punktem programu są „oczepiny”, czyli zabawa polegająca na łapaniu przez kobiety welonu, a przez mężczyzn krawatu z rąk świeżo upieczonych małżonków. Tradycja mówi o tym, że szczęśliwcy – kobieta i mężczyzna wezmą ze sobą ślub w ciągu roku od tego zdarzenia. Wszystko to dzieje się punktualnie o godzinie 24.00, kiedy to przeważnie krojony jest również wielki tort. Zabawa trwa do białego rana, a podczas żegnania gości otrzymują oni najczęściej pakiet ciasteczek z podziękowaniami za przybycie. Jest to symboliczny gest. Po skończonej imprezie młoda para udaje się najczęściej na miesiąc miodowy, żeby nacieszyć się swoją obecnością.


Komentarze

Dodaj komentarz  


Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2013 www.max10.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Nie odpowiadamy za treści dodawane przez użytkowników.