25 kwietnia 2018 / Jarosława, Marka, Elwiry | Lokali: 12431| Opinii: 1847

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się w 15 sekund!

max10.pl
Aktualnie jesteś tutaj: Ranking restauracji / Artykuły / O ślubie słów kilka

Opinia dnia  

~Klient

Pod Kasztanem - Pizzeria

Lokal otwarty jest do 22, przyjechaliśmy z znajomym o godzinie 21:20 a obsługa oznajmiła nam, że nie mają już ciasta do pizzy. Jest to już nie pierwsza tego typu karygodna sytuacja, ponieważ dzwoniąc po zamówienie telefoniczne o 21:30 w inny dzień, niestety obsługa poinformowała że niema już możliwości dowozu bo mają dużo wyjazdów i kierowca nie będzie jeździł poza godzinami pracy, informacja ta została przekazana w opryskliwy sposób. Jeśli właścicielka lokal i jego obsługa nie szanują klienta, to klienci wkrótce odwdzięczą się tym samym.

zobacz całą opinię

O ślubie słów kilka

Autor: admin Źródło: Data dodania: 2015-02-24 04:08:49 Liczba wyświetleń: 3249

Jednym z najważniejszych dni w życiu człowieka jest bez wątpienia moment, w którym na ślubnym kobiercu mówimy sakramentalne „tak” naszej drugiej połówce. Decyzja o trwałym związaniu się z drugą osobą definiuje na nowo całe nasze życie, zmienia nasze przyzwyczajenia i często również zmusza do poświęcenia – najpierw dla ukochanej osoby, później dla ukochanych dzieci. Dzień ten jest szczególnie wyjątkowy dla osób, które decydują się go obchodzić w sposób tradycyjny. Wówczas zapraszają oni licznych gości ze swojej rodziny, a także znajomych. Najczęściej szykują bal umiejscowiony w lokalnej remizie, bądź karczmie. Wynajmują go dużo wcześniej, często decydując wówczas również o terminie ślubu.

 

W okresie narzeczeństwa młodzi ludzie mają ręce pełne roboty. Począwszy od wspomnianego już wynajmu sali, poprzez stworzenie listy gości i odwiedzenie osobiście większości z nich kończąc na stworzeniu menu dań, które zostaną podane. W modzie jest wyjazd na ślub samochodem nietuzinkowym, takim jak limuzyna, czy też Ferrari. Ślub i wesele to jednak nie tylko przeżycie fizyczne, ale przede wszystkim wejście w duchowy stan bycia jednością, gdzie z dwojga rodzi się związek, łączący na całe życie, powstały, aby spłodzić dzieci i wychować je.

 

Obecnie często łączy się duchowość z fizycznością – tak jest najłatwiej, dzięki temu, że występuje konkordat, czyli trwały związek Kościoła z państwem. W ten sposób jednocześnie załatwiany jest również ślub cywilny, potrzebny chociażby do świadectwa o wspólnym majątku. Dziś coraz częściej możemy spotykać się z różnymi nowościami związanymi z zawieraniem sakramentu małżeństwa. Obrączki zawierają diamenty i grawery, panny młode ubierają się w kolorowe sukienki, panowie zaś chętniej ubierają kolorowe muszki, aniżeli klasyczne czarne krawaty. Pary pobierają się pod wodą, na pustyni, nad morzem – wszystko to po to, aby ta wyjątkowa chwila została zapamiętana na całe życie. Można zaszaleć, wszak ślub bierze się tylko raz w życiu!


Komentarze

Dodaj komentarz  


Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2013 www.max10.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Nie odpowiadamy za treści dodawane przez użytkowników.