3 maja 2024 / Marii, Aleksandra, Stanisława | Lokali: 12431| Opinii: 1847

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się w 15 sekund!

max10.pl
Aktualnie jesteś tutaj: Ranking restauracji / Artykuły / Czy można pić napoje energetyczne w czasie diety?

Opinia dnia  

~Klient

Pod Kasztanem - Pizzeria

Lokal otwarty jest do 22, przyjechaliśmy z znajomym o godzinie 21:20 a obsługa oznajmiła nam, że nie mają już ciasta do pizzy. Jest to już nie pierwsza tego typu karygodna sytuacja, ponieważ dzwoniąc po zamówienie telefoniczne o 21:30 w inny dzień, niestety obsługa poinformowała że niema już możliwości dowozu bo mają dużo wyjazdów i kierowca nie będzie jeździł poza godzinami pracy, informacja ta została przekazana w opryskliwy sposób. Jeśli właścicielka lokal i jego obsługa nie szanują klienta, to klienci wkrótce odwdzięczą się tym samym.

zobacz całą opinię

Czy można pić napoje energetyczne w czasie diety?

Autor: admin Źródło: wp.pl Data dodania: 2012-10-03 12:30:40 Liczba wyświetleń: 1305

Pracuję na zmiany. Przez 24 godziny jestem na dyżurze w szpitalu. Do domu wracam samochodem (1 godzina). Często po pracy sięgam po puszkę napoju energetycznego tupu redbull lub burn. W pozostałe dni również pije 1 puszkę takiego napoju zamiast porannej kawy. Muszę przyznać się też do ok. 20 kg nadwagi. Czy odchudzając się, będę mogła pić napoje energetyczne? Jaki mogą mieć wpływ na zdrowie?

 

"Częste spożywanie napojów energetycznych może powodować uczucie niepokoju, nadpobudliwość, rozdrażnienie, nadmierną nerwowość, drżenie rąk i ból głowy. "

 

Napojom energetycznym mówię zdecydowanie NIE! Nie jest to napój, który może być stosowany jako poranna kawa, napój chłodzący lub orzeźwiający. Jest to produkt specjalnego przeznaczenia i zgodnie z informacją na opakowaniu ?Przeznaczony jest dla osób dorosłych w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego i psychicznego? ? został stworzony głównie dla sportowców.

 

Zadaniem takiego napoju jest szybkie dostarczenie organizmowi energii, chwilowo pobudzić, poprawić koncentrację ale nie jest to ?lek na zmęczenie? Nie sprawi, że poczuje się Pani wypoczęta ani nie zastąpi zdrowego posiłku! W skład przykładowego napoju typu Energy Drink wchodzi: woda, cukier, regulatory kwasowości: kwas cytrynowy, cytrynian sodu; dwutlenek węgla, tauryna, aromat, kofeina, inozytol, barwniki, ryboflawina, niacyna, kwas pantotenowy, witamina B6 i B12.

 

Wartość odżywcza to: 46kcal/100 ml, białko 0g, węglowodany: 10,8g (w tym cukry 10,8g), tłuszcz 0g. Porcja napoju to 115 kcal i żadnych korzyści dla organizmu więc nie tylko w czasie stosowania diety ale także na co dzień, stosowanie napojów energetycznych uważam za zbędne a wręcz szkodliwe.

 

Częste spożywanie napojów energetycznych może powodować uczucie niepokoju, nadpobudliwość, rozdrażnienie, nadmierną nerwowość, drżenie rąk, ból głowy, długotrwałe problemy z zasypianiem, uczucie lęku a także zaburzenia ze strony układu krążenia, które mogą doprowadzić do zawały serca.

 

Jeśli czuje się Pani senna proponuję wypić kawę lub kwaśny sok owocowy, zjeść batonik pełnoziarnisty z dodatkiem czekolady i chwilę pooddychać na świeżym powietrzu. Może Pani także wykonać kilka skłonów lub poskakać w miejscu by poprawić krążenie i dotlenić mózg. Organizm czerpie energię i materiały budulcowe z pełnowartościowych produktów a w sytuacjach kryzysowych niezbędne są węglowodany, których nie zastąpi puszka napoju!


Komentarze

Dodaj komentarz  


Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2019 www.max10.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Nie odpowiadamy za treści dodawane przez użytkowników.