16 czerwca 2024 / Aliny, Justyny, Benona | Lokali: 12431| Opinii: 1847

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się w 15 sekund!

max10.pl
Aktualnie jesteś tutaj: Ranking restauracji / Artykuły / Jak szybko sprawdzić świeżość jajek?

Opinia dnia  

~Klient

Pod Kasztanem - Pizzeria

Lokal otwarty jest do 22, przyjechaliśmy z znajomym o godzinie 21:20 a obsługa oznajmiła nam, że nie mają już ciasta do pizzy. Jest to już nie pierwsza tego typu karygodna sytuacja, ponieważ dzwoniąc po zamówienie telefoniczne o 21:30 w inny dzień, niestety obsługa poinformowała że niema już możliwości dowozu bo mają dużo wyjazdów i kierowca nie będzie jeździł poza godzinami pracy, informacja ta została przekazana w opryskliwy sposób. Jeśli właścicielka lokal i jego obsługa nie szanują klienta, to klienci wkrótce odwdzięczą się tym samym.

zobacz całą opinię

Jak szybko sprawdzić świeżość jajek?

Autor: admin Źródło: Data dodania: 2013-02-07 16:33:15 Liczba wyświetleń: 7040

Kiedy w domu masz kilka jajek i nie wiesz, który jest w domu od kiedy i czy są naprawdę świeże. Możesz w prosty sposób sprawdzic świeżośc jajek. Wystarczy zalac miskę woda posolic ja, zamieszać. Nastepnie wrzucamy jajka do wody. Świeze jajko natychmiast opada i zostaje na dnie. Stare albo nieświeże jajako unosi się na wodzie i wynurza.

Dzieje się tak dlatego, że pęcherzyki powietrza są większe a jajko lżejsze. Innym sposobem sprawdzenia świezości jest potrząsanie jajkiem i "słuchanie". jezeli jajko bulgocze w środku tzn, że jest nieświeże.


Komentarze

Dodaj komentarz  


Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2019 www.max10.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Nie odpowiadamy za treści dodawane przez użytkowników.